Zdá se že máte v prohlížeči zakázaný javascript

You must have JavaScript enabled in your browser to utilize the functionality of this website.Click here for instructions on enabling javascript in your browser.

Pokročilé vyhledávání
O násilí
∙ OIKOYMENH ∙

Autorka se v souboru tří esejů zabývá problémem násilí a politické moci v moderní společnosti. Třetí vydání, 2011. Dotisk třetího vydání, 2018. Přeložili Jiří Přibáň a Petr Fantys.


Errata
počet stran: 87
vazba: brožovaná
formát: 130x202
rok vydání: 2011

formát knihy:

 Tištěná  115 Kč  128 Kč

ISBN: 978-80-7298-464-0
(rozebráno)

mám zájem o dotisk
UKÁZKA  O násilí

I

Tyto úvahy byly vyprovokovány událostmi a diskusemi několika posledních let, vnímanými v kontextu 20. století – století, které se, jak předpokládal Lenin, nepochybně stalo stoletím válek a revolucí, a tedy stoletím násilí, jež se dnes považuje za jejich společného jmenovatele. V současnosti však existuje ještě jiný faktor, který je přinejmenším stejně důležitý, ačkoli ho nikdo nepředvídal. Technický vývoj nástrojů násilí nyní dospěl k bodu, v němž by žádný politický cíl nemohl odpovídat jejich ničivému potenciálu nebo ospravedlnit jejich skutečné použití v ozbrojeném konfliktu. Válčení, od pradávna poslední nemilosrdný arbitr mezinárodních sporů, tak ztratilo mnoho ze své účinnosti a téměř veškerou svou přitažlivost. „Apokalyptická“ šachová hra mezi supervelmocemi, tedy mezi těmi, kteří se pohybují na nejvyšší šachovnici naší civilizace, se hraje podle pravidla „vítězství jednoho znamená konec pro oba“;[ 1 ] je to hra, která se předchozím válečným hrám vůbec nepodobá. Jejím „racionálním“ cílem není vítězství, ale ...více

Lidé také kupují