Zdá se že máte v prohlížeči zakázaný javascript

You must have JavaScript enabled in your browser to utilize the functionality of this website.Click here for instructions on enabling javascript in your browser.

Pokročilé vyhledávání
(* 1929)
 
Studoval na Ecole normale supériere. Od počátku šedesátých let přednášel postupně na univerzitách v Besançonu, Aix-Marseille a Hamburku, až zakotvil na pařížské Sorbonně, kde vedl filosofické oddělení. Dnes je emeritním profesorem pro dějiny antické filosofie. Jako hostující profesor vyučoval také na mnoha zahraničních universitách po celém světě a ...více
Zobrazit:
Celkem stránek:

Aubenque, Pierre

(* 1929)
 
Studoval na Ecole normale supériere. Od počátku šedesátých let přednášel postupně na univerzitách v Besançonu, Aix-Marseille a Hamburku, až zakotvil na pařížské Sorbonně, kde vedl filosofické oddělení. Dnes je emeritním profesorem pro dějiny antické filosofie. Jako hostující profesor vyučoval také na mnoha zahraničních universitách po celém světě a získal řadu čestných doktorátů. Patří k čelným odborníkům zabývajících se antickým myšlením, především pak Aristotelovou filosofií, kterou reinterpretuje v duchu moderní hermeneutiky.
 
Mezi autorova význačná díla se řadí především Le problème de l' être chez Aristote (1962), dále pak např. Sénèque (1964), Etudes sur la Métaphysique d'Aristote (1979), Concepts et catégories dans la pensée antique (1980) a Aristote politique. Etudes sur la Politique d'Aristote (1993).