Zdá se že máte v prohlížeči zakázaný javascript

You must have JavaScript enabled in your browser to utilize the functionality of this website.Click here for instructions on enabling javascript in your browser.

Pokročilé vyhledávání
DĚJINY NÁBOŽENSKÉHO MYŠLENÍ
Svazek II
Od Gautamy Buddhy

k triumfu křesťanství
∙ OIKOYMENH ∙

Sv. 2: Dějiny náboženského myšlení představují Eliadeho poslední velké dílo. Na rozdíl od své starší knihy Traité d’histoire des religions, kde se pokusil o systematický výklad morfologie projevů posvátna napříč nejrůznějšími kulturami i dějinnými epochami, líčí zde Eliade jednotlivá náboženství lidstva v jejich dějinách; toto dílo zároveň vyjadřuje autorovo přesvědčení o základní jednotě náboženských dějin lidstva, které zároveň ukazuje jako dějiny krizí, inovací a proměn náboženského vědomí člověka, které se nepřestává vyvíjet. Druhý svazek Dějin je věnován náboženstvím starověké Číny, Indie, Evropy a Íránu a také judaismu až po vznik křesťanství.


Třetí, opravené vydání, Praha 2019. 


Errata
počet stran: 549
vazba: vázaná
formát: 135x205
rok vydání: 2019
překlad: Kateřina Dejmalová, Milan Lyčka, Jiř Našinec, Barbora Patočková, Petra Sadílková, Olga Spěváková.

formát knihy:

 Tištěná  520 Kč  578 Kč

ISBN: 978-80-7298-362-9
UKÁZKA  Dějiny náboženského myšlení II

Předmluva

Neočekávané okolnosti pozdržely tisk druhého dílu Dějin náboženského myšlení. Využil jsem tohoto zpoždění, abych doplnil bibliografii některých kapitol o práce, které se objevily v r. 1977 a na počátku r. 1978. Bibliografie mají různou délku, neboť jsem chtěl zvýšit množství informací týkajících se problémů méně známých neodborníkům (např. protohistorická náboženství Číny, Keltové, Germáni, Thrákové; alchymie; apokalyptika; gnosticismus, atd.).

Abych nepřehnal rozsah této knihy, přesunul jsem oddíly o náboženstvích Tibetu, Japonska a střední a severní Asie do příštího svazku. Proto bylo třeba rozdělit třetí díl na dvě části, z nichž každá má asi 350 stran: první zahrnuje vpád islámu stejně jako zálibu v tantrismu, Jáchima z Fiore a milénaristická hnutí 12. a 13. století; druhá část sleduje myšlení od objevení středoamerických náboženství po současné atheistické theologie.

Velice chci poděkovat svým přátelům a kolegům, profesorům Paulu Ricoeurovi a André Lacocquovi, a panu Jean-Luc Pidoux-Payotovi, kteří ochotně pročetli a přehlédli různé ...více

Lidé také kupují