Zdá se že máte v prohlížeči zakázaný javascript

You must have JavaScript enabled in your browser to utilize the functionality of this website.Click here for instructions on enabling javascript in your browser.

Pokročilé vyhledávání
(1902–1978)
Patří mezi nejvýznamnější představitele právní filosofie a teorie 20. století. Od roku 1939 až do roku 1972 působil jako profesor na Harward Law School. Ve svých polemikách se školou právního pozitivismu, především s britským filosofem práva H. L. A. Hartem, zformuloval vlastní přirozenoprávní nauku, která vychází z procedurální povahy ...více
Zobrazit:
Celkem stránek:

Fuller, Lon L.

(1902–1978)
Patří mezi nejvýznamnější představitele právní filosofie a teorie 20. století. Od roku 1939 až do roku 1972 působil jako profesor na Harward Law School. Ve svých polemikách se školou právního pozitivismu, především s britským filosofem práva H. L. A. Hartem, zformuloval vlastní přirozenoprávní nauku, která vychází z procedurální povahy přirozeného práva. Fuller se kromě podstaty a účelu právních procedur a vztahu mezi morálkou a právem zabýval také smluvním právem a je považován za jednoho z předních amerických odborníků v tomto oboru.
 
Jeho dílo zásadním způsobem ovlivnilo nedávné i současné diskuse o vazbách mezi přirozeným a pozitivním právem, resp. demokratickým zákonodárstvím. Kromě díla Morálka práva (The Morality of Law ), poprvé vydaného v roce 1964 a podruhé vydaného v upravené a rozšířené verzi v roce 1969, je J. L. Fuller ještě autorem následujících knih: The Law in Quest of Itself (1940), Basic Contract Law (1947), The Problems of Jurisprudence (1947), Legal Fiction (1967), Anatomy of the Law (1968) a The Principles of Social Order (vydáno posmrtně v roce 1981).