Zdá se že máte v prohlížeči zakázaný javascript

You must have JavaScript enabled in your browser to utilize the functionality of this website.Click here for instructions on enabling javascript in your browser.

Pokročilé vyhledávání
(* 1959)
Po absolvování střední školy studoval filosofii na filosofické fakultě Masarykovy university v Brně. Zprvu pracoval v Československé akademii věd, od roku 1990 v Ústavu religionistiky filosofické fakulty MU v Brně a od roku 1992 je odborným asistentem katedry filosofie University Palackého v Olomouci. Zabývá se především filosofií náboženství ...více
Zobrazit:
Úvod do religionistiky
Celkem stránek:

Horyna, Břetislav

(* 1959)
Po absolvování střední školy studoval filosofii na filosofické fakultě Masarykovy university v Brně. Zprvu pracoval v Československé akademii věd, od roku 1990 v Ústavu religionistiky filosofické fakulty MU v Brně a od roku 1992 je odborným asistentem katedry filosofie University Palackého v Olomouci. Zabývá se především filosofií náboženství se zaměřením na moderní křesťanství, obecnou religionistikou a soudobou filosofií. Vedle odborné publikační činnosti v těchto oblastech se věnuje též překladům theologické a filosofické literatury (H. Küng, W. Welsch, E. Schillebeeck, R. Bultmann, J. B. Bochenski atd.). Přispěl rovněž do několika domácích a zahraničních religionistických sborníků. Je členem redakční rady časopisu Religio a od roku 1994 předsedou České společnosti pro studium náboženství. Úvod do religionistiky, který přinášíme, je jeho první monografická práce.