Zdá se že máte v prohlížeči zakázaný javascript

You must have JavaScript enabled in your browser to utilize the functionality of this website.Click here for instructions on enabling javascript in your browser.

Pokročilé vyhledávání
Chůze lesem
∙ OIKOYMENH ∙

Lesní chodec coby člověk odolávající totalitní moci a bojující proti ní za svobodu. „...Svoboda sama je však nesmrtelná, byť nosí pokaždé šat své doby. Nadto musí být vždy znovu dobývána.“ Alegorický politický manifest známého německého filosofa, beletristy a esejisty, blízkého svým myšlením M. Heideggerovi. Nové, opravené vydání. 

Přeložili Miroslav Petříček jr. a Jiří Němec.

 

Nové vydání knihy bylo umožněno díky laskavé podpoře firmy MINDOK, s. r. o.


Errata
počet stran: 75
vazba: brožovaná
formát: 130x202
rok vydání: 2018
překlad: Miroslav Petříček jr., Jiří Němec
jazyk originálu: de
název originálu: Der Waldgang

formát knihy:

 Tištěná  

ISBN: 978-80-7298-249-3
(rozebráno)

mám zájem o dotisk
UKÁZKA  Chůze lesem

Tady a teď

1

Chůze lesem – není to idyla, co se skrývá za tímto názvem. Čtenář se spíše musí odhodlat k povážlivému výletu, který jej odvede nejen mimo prošlapané stezky, ale i za hranice uvažování.

Jde o klíčovou otázku naší doby, tedy o otázku, jež s sebou v každém případě přináší ohrožení. Mluvíme často o otázkách, stejně jako o nich mluvili už naši otcové a dědové. Od té doby se však významně proměnilo to, co v tomto smyslu nazýváme otázkou. Jsme si toho již sdostatek vědomi?

Není to tak dávno, kdy se takové otázky chápaly jako velké záhady, dokonce jako „záhady světa“, a to s optimismem důvěřu-jícím jejich rozluštění. Ostatní otázky, jako ženská otázka nebo sociální otázka vůbec, byly považovány spíše za problémy praktické. I ony se pokládaly za řešitelné, třebaže nikoli prostřednictvím bádání, nýbrž spíše vývojem společnosti k novým společenským řádům.

Na rozsáhlých územích naší planety byla mezitím ...více

Lidé také kupují