Zdá se že máte v prohlížeči zakázaný javascript

You must have JavaScript enabled in your browser to utilize the functionality of this website.Click here for instructions on enabling javascript in your browser.

Pokročilé vyhledávání
René Descartes -
filosofie a věda
∙ OIKOYMENH ∙
OIKOYMENH ve spolupráci s Filosofickým ústavem AV ČR

René Descartes (1596–1650) je zakladatelem novověké filosofie a jeden z nevlivnějších filosofických a vědeckých autorů. Jeho bádání vděčíme za zásadní vhledy do podstaty lidského ducha a jeho odlišnosti od fyzikálního světa, do podstaty matematické struktury přírody či za základní myšlenky týkající se neeukleidovské geometrie. Descartes je elegantní, ale zároveň též nesnadno pochopitelný filosofický autor. Tento úvod nejen představuje nejdůležitější Descartovy poznatky a teorie, nýbrž ukazuje také filosofické intence určující Descartovo dílo jako celek od jeho raných, za jeho života nikdy nepublikovaných spisů až po jeho poslední díla. A konečně probírá zajímavá a důležitá témata: co znamenal pro Descarta Bůh, co Descarta zajímalo na lidské duši, co byla jeho „etika“ a co byly základní rysy jeho filosofie přírody.
 
Holger Gutschmidt (*1968) se habilitoval na universitě v Göttingen prací o racionalistické filosofii. Od roku 2017 působí ve Filosofickém ústavu AV ČR.

Errata
počet stran: 177
vazba: brožovaná
formát: 130x202
rok vydání: 2021
překlad: Jan Kuneš
vydání: 1. vydání
číslo publikace: 651

formát knihy:

 Tištěná  232 Kč  258 Kč

ISBN: 978-80-7298-599-9