Zdá se že máte v prohlížeči zakázaný javascript

You must have JavaScript enabled in your browser to utilize the functionality of this website.Click here for instructions on enabling javascript in your browser.

Pokročilé vyhledávání
Původ totalitarismu

I–III
∙ OIKOYMENH ∙

Třísvazkové dílo slavné politické myslitelky, která zkoumá kořeny totalitarismu 20. století. První svazek je věnován antisemitismu, druhý imperialismu a třetí totalitarismu.
2017 dotisk druhého vydání z roku 2013.

Přeložili Jana Fraňková, Jan Rypka, Mario Stretti, Zdenka Strettiová a Helena Vebrová.


Errata
počet stran: 680
vazba: vázaná
formát: 135x205
rok vydání: 2013
překlad: Jana Fraňková, Jan Rypka, Mario Stretti, Zdenka Strettiová, Helena Vebrová

formát knihy:

 Tištěná  493 Kč  548 Kč

ISBN: 978-80-7298-483-1
(rozebráno)

mám zájem o dotisk
UKÁZKA  Původ totalitarismu I-III

PŘEDMLUVA K PRVNÍMU VYDÁNÍ

Dvě světové války během jedné generace, které od sebe dělil nepřetržitý sled místních válek a revolucí a po nichž nenásledovaly ani mírová smlouva pro poraženého ani oddech pro vítěze, skončily předjímáním třetí světové války mezi dvěma zbylými světovými mocnostmi. Tento moment předjímání je jako ticho, které nastává poté, co zemřely všechny naděje. Už nedoufáme v konečnou obnovu starého světového řádu se všemi jeho tradicemi nebo v opětovné učlenění mas pěti kontinentů, které byly uvrženy do chaosu vytvořeného násilím válek a revolucí a rostoucím rozkladem všeho, co mu dosud nepodlehlo. V nejrozmanitějších podmínkách a nejrůznorodějších situacích můžeme pozorovat vývoj týchž fenoménů – bezdomovectví v nebývalém rozsahu a vykořeněnosti do nebývalé hloubky.

Naše budoucnost nikdy nebyla tak nepředvídatelná, nikdy jsme tolik nezáviseli na politických silách, od nichž nelze s důvěrou očekávat, že se přidrží pravidel zdravého rozumu a vlastního zájmu – silách, které posuzovány podle měřítek jiných ...více

Lidé také kupují