Zdá se že máte v prohlížeči zakázaný javascript

You must have JavaScript enabled in your browser to utilize the functionality of this website.Click here for instructions on enabling javascript in your browser.

Pokročilé vyhledávání
Metodologie,

sociologie

a politika
∙ OIKOYMENH ∙

Výbor z díla velkého německého sociálního myslitele je rozdělen do tří tematických částí: metodologické, sociologické a politologické. Uspořádal a přeložil M. Havelka. 2018 dotisk opraveného vydání z roku 2009.


Errata
počet stran: 356
vazba: brožovaná
formát: 135x205
rok vydání: 2009
překlad: Miloš Havelka

formát knihy:

 Tištěná  358 Kč  398 Kč

ISBN: 978-80-7298-389-6
UKÁZKA  Metodologie, sociologie a politika

„Objektivita“ sociálněvědního a sociálně-politického poznání 1

(1904) 2

 

1 Kde se v I. oddílu následujícího výkladu výslovně hovoří jménem vydavatelů anebo kde se nastolují úkoly Archivu, tam se přirozeně nejedná o autorovy soukromé názory, neboť spoluvydavatelé příslušné výpovědi výslovně schválili. Za formu a obsah II. oddílu ovšem nese odpovědnost autor samotný.

Že se Archiv nikdy nevydá cestou mínění nějaké určité školy, to zaručuje okolnost, že nejen stanovisko jeho spolupracovníků, ale ani jeho vydavatelů není naprosto totožné, a to ani v metodickém ohledu. Na druhé straně byla samozřejmě předpokladem společného převzetí redakce shoda v určitých základních názorech. Tato shoda spočívá především v oceňování hodnoty teoretického poznání prostřednictvím „jednostranných“ hledisek, jakož i v požadavku vytváření ostrých pojmů a přísného oddělování zkušenostního vědění a hodnotícího soudu, jak je – přirozeně bez nároku, že by tím bylo požadováno něco „nového“ – zastáváno i zde.

Obšírný výklad (II. oddíl) a časté opakování téže ...více

Lidé také kupují